Avaldatud: 21 september, 2022

UMA MEKK SUURLAAT
UMA MEKK kutsuti Delfi taskuhäälingu saatesse “Eesti Toidu Kuu”

Lisaks Talupidajate Liidu juhatajale Marika Parvele, võtsime endaga saatesse kaasa ka Mooska Suitsusaunaliha eesvedaja Eda Veeroja ja Metsavenna Meierei tegevjuhi Meelis Mõttuse.

Rääkisime UMA MEKK’ist, UMA MEKK SUURLAADAST ja ka peagi saabuvast UMA MEKK kohvikute ja  restoraninädalast. Sügis on tõesti Võru linnas UMA MEKKi tegemisi ja toimetamisi täis!

Kuula saadet siit!

UMA MEKK SUURLAAT toimub 08. oktoobril Võrus

Sellel aastal jätkame varasemate aastate traditsiooni ja laat toimub välitingimustes Võru linna keskväljakul. Kohal on 120 kauplejat ning külastajal on võimalik enda talvevarud ja toidukotid täita hea ja parema kohaliku kraamiga.

Laadameeleolu aitab luua lõõtsamuusika ning elav tuli. Kohal on Võru linnapea, kes valmistab UMA MEKK toorainest pannkooke. Talupidajate Liit pakub ehtsat suurma putru (mulgiputru) ning toimuvad ka erinevad õpitoad.

Kõigil huvilistel on võimalik võtta osa sõira valmistamise töötubadest ning lisaks saab kohapeal meisterdada vahvaid kõrvitsalaternaid!

Erilist rõhku pöörame kohalikele tegijatele ning päeva jooksul tutvustame erinevaid UMA MEKK müüjaid ning nende toodangut. Igal UMA MEKK märgiga toote ostjal on võimalus osaleda loosimises ja võita 100 euro väärtuses UMA MEKK tooteid!

Laadapäeva lõpetab parimate valimine – valime välja parima laadakaupleja, parima UMA MEKK toote ning parima mahetootja.

Kohtume 8. oktoobril Võrus!