Avaldatud: 9 oktoober, 2023

Rõuge kogukonnafestival tõi kokku kohalikud inimesed ja üllatas põnevate teemadega

Septembri alguses Rõuge Ööbikuorus toimunud kogukonnafestival „Mina tean, kust tuleb minu toit“ kasvatas toidu- ja keskkonnateadlikkust ning pakkus maitsmis-, mängu-, osalemis- ja kauplemisrõõmu.

Festivali esimene päev, 8. september, keskendus Rõuge valla haridusasutuste lastele suunatud tegevustele. Teisel päeval, 9. septembril, toimus kohaliku toidu laat Uma Mekk. Lisaks sai osaleda teadlaste ja spetsialistide juhitud aruteludes ja töötubades.

Kõiki loenguid saab nüüd järelkuulata siit!

Festival mitte ainult ei propageerinud keskkonnasäästlikkust, vaid oli ka korraldatud vastavaid põhimõtteid järgides. Kasutati vaid korduvkasutatavaid nõusid ning sorteeriti prügi. Paljud tulid festivalile autot jagades ning Rõuge kandi inimesed saabusid jala ja jalgrattaga.

Osalejad kiitsid ka festivali praktilisi töötubasid. Populaarseimaks osutus Jaapani hapendamiskunsti töötuba, kuid osalejaid jätkus kõikjale: huvi pakkusid nii taimsed pärimustoidud kui ka jäätmevaba köögi kujundamine, inimsõnniku komposteerimine, kodune ilmavaatlus, segaviljelus koduaias ja seemnete kogumine ja säilitamine.

Palju tänulikke kasutajaid leidis festivali lasteala ning kiitust jagus kauplejate valikule – põhifookus oli kohalikul Vana-Võroma toidu- ja joogikraamil ning mahetoidul. Esindatud oli ka kohalik käsitöö. Kokku võis laadaalalt leida üle 50 erinäolise kaupleja.

Ilus ilm ja põnevad jututeemad tõid üritusele kohale 2000 külastajat. Pilte kogu päevast näeb siit: https://photos.app.goo.gl/WRsKZJVpNZe5Agfk9

Ürituse info on üleval ka Facebookis!

Kogukonnafestival toimub Tartu 2024 Lõuna-Eesti kogukonnaprogrammi projektina.