Avaldatud: 10 oktoober, 2022

8. oktoobril toimus 13. korda UMA MEKK Suurlaat. Soe ja päikeseline ilm täitis Võru linna keskväljaku rohkete osalejatega.

UMA MEKK meeskond tänab kõiki laadal osalenuid: „UMA MEKK laat on tõeline Võrumaa pidu! Oli tõeliselt vinge sündmus ning laadalt sai positiivset energiat ja indu tegutseda pikemaks ajaks. Tõeliselt suur tänu kogu meeskonnale, kauplejatele, toetajatele ja ka laadakülastajatele!“

Väga populaarne oli UMA MEKK ala, kus rahval oli võimalik tutvuda kohalike tegijatega ning maitsta naabruses toodetud ja kasvatatud kaupa. Kohal oli 28 UMA MEKK võrgustiku liiget. Kokku oli laadal üle 110 kaupleja, kellest enamus olid toidu- või joogitootjad, kuid esindatud oli ka kohalik käsitöö.

Laadal oli teist aastat järjest Maheturg, kus kohalikud mahetootjad said tutvustada oma toodangut.  Mahesõnumit ja UMA MEKK kaubamärki tutvustas kogu päeva vältel Võru linnapea Anti Allas koos abilistega, kes valmistasid laadalistele mahedaid UMA MEKK toorainest pannkooke.

Laadapäev lõppes parimate tunnustamisega.

Parima UMA MEKK tootega pärjati Villagu Talu astelpaju toorsiirup.

Parimaks mahetooteks valiti Seto Sõstra mahe mustsõstra täismahl.

Parimaks laadakauplejaks pärjati Nopri Talumeierei.

uma-mekk-suurlaat-2022

Fotol vasakult paremale: Margus Timmo, Ain Marran ja Tiit Niilo.

Foto: Sven Zacek

Laadal loositi välja 100 euro vääringus UMA MEKK toodetest kinkekott. Võit läks suurperele Koselt. Võitja kommentaar: „UMA MEKK laat annab võimaluse päriselt rääkida inimestega, kes neid tooteid toodavad ning avastada kõike põnevat, mida Võrumaal valmistatakse.“

Võitja Marge perega

Fotol UMA MEKK loosimängu võitja.

Laata juhtis Aigar Piho. Meelelahutuseks pakuti sõira- ja kõrvitsalaternate töötubasid, kohal olid Sarve talu armsad loomad ning lõbusa meeleolu lõi lõõtsamuusika.

Korraldusmeeskond tänab kõiki osalisi südamest!

Foto: Sven Zacek

Rohkem pilte leiab UMA MEKK Facebooki kontolt.