Avaldatud: 2 mai, 2023

Maalehe Eakate Festival toimub 11 mai, neljapäeval 9:00-16:00

Ürituse FB leht on leitav siit!

 

UMA MEKK alalt leiad:

UMA MEKK noolNipi seafarm  – peamiseks müügiartikliks on ehe suitsusauna sink. Sink on valmistatud vanade traditsioonide kohaselt – liha on hoitud 8 päeva soolvees ja suitsutatud 40 tundi suitsusaunas. Lisaks pakutakse sealihast täissuitsuvorsti, suitsutatud parti ning konservi.

UMA MEKK noolViinamärdi talu – lambapiimatooted nagu jogurtid, jäätised, kõvad juustud, mozzarella ja burrata. Kõik valmistatud enda lammaste või lehmade piimast ja käsitööna!

UMA MEKK noolTarmere kanepi- ja tatratooted – pereettevõttes valmistatud lai valik tooteid, mis väärindavad tatart ja kanepit. Leidub nii kosmeetikat kui ka toidukraami nagu pastad, näkileivad, õlid, toortatar ja kanepiseemned.

UMA MEKK noolKODAS – KODASe õunaaedades kasvab rohkem kui 9000 õunapuud, mille viljadest valmistatakse rahvusvaheliselt tunnustatud käsitöösiidreid, vahuveine ning põnevaid alkoholivabu jooke.

UMA MEKK noolLemna – perenaine valmistab käsitööhoidiseid peamiselt enda kasvatatust. Valikus on juustumoosid, maitsesinepid, teravad kastmed ja marineeritud lisandud lihale, riisile ja pastale.

UMA MEKK noolZerna Ökotalu – tegemist on peretaluga, mille põhitegevuseks on erinevate teraviljade kasvatus ning nendest mahejahu ja -helveste tootmine ja turustamine. Kõik tööd tehakse talus ära pereliikmete endi poolt. 50 hektari maaga ja vaid oma pere töökusega, on tegemist hea näitega, et peretalu saab olla jätkusuutlik ettevõtlusvorm maal. Mahedad odrahelbed, kaerahelbed, rukkihelbed, mitmeviljahelbed, kolmeviljahelbed, erinevad jahud, kruubid, tangud, terad.

UMA MEKK noolTaevaskoja Meejaam – Taevaskoja Meejaamas toodetakse 100% naturaalset ja kodumaist kvaliteetmett. Lisaks meele kasvatatakse talus ka küülikuid.