Avaldatud: 26 aprill, 2023

Tartu Kevadlaat toimub laupäeval, 06.05 Tartu kesklinnas kell 10-16

UMA MEKK on Tartu Kevadlaadal väljas 14 väiketootjaga Vana-Võromaalt. UMA MEKK ala leiate Küüni tänavalt Kalevi poe eest (oleme kaardil punasega märgitud).

UMA MEKK alalt leiad:

UMA MEKK noolNipi seafarm  – peamiseks müügiartikliks on ehe suitsusauna sink. Sink on valmistatud vanade traditsioonide kohaselt – liha on hoitud 8 päeva soolvees ja suitsutatud 40 tundi suitsusaunas. Lisaks pakutakse sealihast täissuitsuvorsti, suitsutatud parti ning konservi.

UMA MEKK noolViinamärdi talu – lambapiimatooted nagu jogurtid, jäätised, kõvad juustud, mozzarella ja burrata. Kõik valmistatud enda lammaste või lehmade piimast ja käsitööna!

UMA MEKK noolTarmere kanepi- ja tatratooted – pereettevõttes valmistatud lai valik tooteid, mis väärindavad tatart ja kanepit. Leidub nii kosmeetikat kui ka toidukraami nagu pastad, näkileivad, õlid, toortatar ja kanepiseemned.

UMA MEKK nool VOH limonaadid Tedre talust – talus kasvatatakse ise vaarikaid ja marju ning viimastel aastatel on hakatud neid ka pudelisse villima. Valikus on põnevate maitsetega naturaalsed limonaadid ja mahlad, mis sobivad hästi nii lastele kui täiskasvanutele. Lisaks valmistatakse ka vaarikaõli.

UMA MEKK noolJaaniraotu talu – talus kasvatatakse erinevaid tiigikalu, samuti vutte. Talu perenaine on tuntud oma hoidiste ja leibade poolest.

UMA MEKK noolAivar Täpsi – pererahvas valmistab käsitööna nii rukkileiba kui kodust kalja ja õlut.

UMA MEKK noolUrvaste mesi  – Mesi on korjatud Võrumaa metsadest ja niitudelt, Otepää kõrgustiku Uhtjärve ürgoru piirkonnast.

UMA MEKK noolSiidrimõisa lihaköök – lihaköögis suitsetatakse maitsvat liha, mis jälgib kindlaid põhimõtteid: kasutakse värsket eestimaist sealiha, aeglane küpsemine (12-16 tundi), lisatakse vaid meresoola ja naturaalset lepasuitsu (ei kasuta nitritit, fosfaate ja teisi säilitusaineid), ei süstita lihasse vett ega teisi aineid, me ei keeda liha enne suitsutamist. Lisaks leivale pakutakse ka värkset leiba ja lihakaid võileivamäärdeid.

UMA MEKK noolVillagu talu  – talus kasvatatakse astelpajusid ning väärindatakse neid erinevateks toodeteks, millest populaarseim on astelpajutoormahl.

UMA MEKK noolKõrgemäe talu – talus valmistatakse enda lehmade mahepiimast erinevaid käsitööjuustusid.

UMA MEKK noolKODAS – KODASe õunaaedades kasvab rohkem kui 9000 õunapuud, mille viljadest valmistatakse rahvusvaheliselt tunnustatud käsitöösiidreid, vahuveine ning põnevaid alkoholivabu jooke.

UMA MEKK noolLemna – perenaine valmistab käsitööhoidiseid peamiselt enda kasvatatust. Valikus on juustumoosid, maitsesinepid, teravad kastmed ja marineeritud lisandud lihale, riisile ja pastale.

UMA MEKK nool Veinimäe – Veinimäe talu mahe viinapuuistandikus kasvab  üle 2000 viinamarjataime, millest valmistatakse käsitööveine, siidreid ja mahlajooke.