Avaldatud: 4 mai, 2023

Luige Maaelu Näituslaat toimub 12.04-14.04 Luigel (Harjumaa)

Värkseim ürituse informatsioon on leitav Luige laadal sotsiaalmeediast siit.

UMA MEKK alalt leiad:

UMA MEKK noolNipi seafarm  – peamiseks müügiartikliks on ehe suitsusauna sink. Sink on valmistatud vanade traditsioonide kohaselt – liha on hoitud 8 päeva soolvees ja suitsutatud 40 tundi suitsusaunas. Lisaks pakutakse sealihast täissuitsuvorsti, suitsutatud parti ning konservi.

UMA MEKK noolKODAS – KODASe õunaaedades kasvab rohkem kui 9000 õunapuud, mille viljadest valmistatakse rahvusvaheliselt tunnustatud käsitöösiidreid, vahuveine ning põnevaid alkoholivabu jooke.

UMA MEKK noolTaevaskoja Meejaam – Taevaskoja Meejaamas toodetakse 100% naturaalset ja kodumaist kvaliteetmett. Lisaks meele kasvatatakse talus ka küülikuid.

UMA MEKK noolSiidrimõisa lihaköök – lihaköögis suitsetatakse maitsvat liha, mis jälgib kindlaid põhimõtteid: kasutakse värsket eestimaist sealiha, aeglane küpsemine (12-16 tundi), lisatakse vaid meresoola ja naturaalset lepasuitsu (ei kasuta nitritit, fosfaate ja teisi säilitusaineid), ei süstita lihasse vett ega teisi aineid, me ei keeda liha enne suitsutamist. Lisaks leivale pakutakse ka värkset leiba ja lihakaid võileivamäärdeid.

UMA MEKK nool Veinimäe – Veinimäe talu mahe viinapuuistandikus kasvab  üle 2000 viinamarjataime, millest valmistatakse käsitööveine, siidreid ja mahlajooke.

UMA MEKK nool Pullijärve köök ja kohvik – Pullijärve köök&kohvik on väike pereettevõte Missos, mis tegutseb 2021. aasta suvest. Lisaks kohviku pidamisele toodetakse kohapeal erinevaid käsitöötooteid, suures osas just kohalikku toorainet kasutades – küpsetatakse leiba, karaskeid, küpsiseid, maiustusi, hoidiseid ning tellimusel torte, kooke, suupisteid ja peolaudu ning pakutakse ka cateringi.